Websponsorer




NYT MEDLEM - Indmeldelse online - klik på logo nedenfor
SMT Debatforum
Betingelser
Brugervejledning
Link til forum
SMT Webshop
SMT-Lysavisen ...


HJÆLPERE til SILKEBORGLØBET d. 2/6 - 2018

HJÆLPERE til SILKEBORGLØBET lørdag den 2. juni 2018

Der udleveres billet til sandwich og vand til hjælperne – udleveres i hjælperteltet hos Birgit eller hos den ansvarlige for den aktuelle opgave. OBS OBS: det er ved Indelukket i år.

EFTERTILMELDING

Mobilnummer

MØDETID

Og STED

Ansvarlig: Peter Thinghuus

40631090

I hjælperteltet

1. (PC) Bertel Harboe-Møller

26335745

Kl. 11.00

2.

 

Kl. 11.00

 

 

 

UDLEV. STARTNUMRE

 

 

Ansvarlig: Peter Thinghuus

40631090

I hjælperteltet

1.Ebba Bech

 

Kl. 11.00 (videre til kaffe mm.)

2. Susan Jensen

29322702

Kl. 11.30

3. Cecilia Laursen

 

Kl. 11.30

4. Lars Nielsen

40296381

Kl. 11.30 (videre til væske/frugt)

5. Tina Vinther

 

Kl. 11.30 (videre til medalje til børn)

 

 

 

CYKLER

 

 

Ansvarlig: Freddy Skovbo

20848805

I hjælperteltet

(foran alle ruter)

Torben Hansen

 

26373840

Kl. 12.30

 

(sidst efter børn)

Kim Trend Nissen

 

Kl. 12.30

(foran damer 11,6 + 17,4)

Flemming Boye

51148797

Kl. 13.30

 

(sidst efter 5,8 og 11,6)

Jesper Søby Danielsen

51289331

Kl. 13.30

 

(sidst efter 17,4)

Bimmer Hejn

 

 

Kl. 13.30

 

 

 

AFMÆRKE RUTER

 

 

Ansvarlig: Freddy Skovbo

20848805

Fredag aften?

  1. Merle Lorenzen

 

Kl. ?

  1. Torben Hansen

26373840

Kl. ?

  1. Søren Dalgaard???

 

Kl. ?

 

 

 

UDLEVERING

AF MEDALJER TIL BØRN

 

 

Ansvarlig: Merle Lorenzen

 

I hjælperteltet

1. Tina Vinther

 

Kl. 12.30

 

 

 

SLUSEOMRÅDET/DIRIGERE LØBERNE

 

 

Ansvarlig: Freddy Skovbo

20848805

I hjælpertelt

1.Hans Bechgaard

 

Kl. 12.00

2. Hans Henrik Hansen

 

Også præmie-overrækkelse

3.Lars Thinghuus

 

Kl. 12.00

4.Mette Kolze Changizi

29847702

Kl. 12.00

5.

 

Kl. 13.00

 

 

 

OPVARMER

 

Ved hjælperteltet

Annette Damgaard Bendtsen

 

Kl. 12.30

 

 

 

VEJVISERE

 

 

Ansvarlig: Lis Grønlund/Birgit Haahr

cykle fra Indelukket

 

Ved hjælperteltet

- med cykel!

1. Dorethe Gamborg

 

Fra børneløb

2. Barbara Bagger

 

Fra børneløb

3. Jan Engemand

 

Fra børneløb

4.Lene Hansen

 

Kl. 13

5.Per Brinch Jensen

23729350

Fra børneløb

6.Karsten Rohde

30304015

Kl. 13

7.Lars Nørskov Holst

51262431

Kl. 13

8.Lone Ulsøe

 

Kl. 13

9.Carsten Ulsøe

 

Kl. 13

10.

 

Kl. 13

11. 8. klasse Hvinningdalskolen

 

Kl. 13.15

12. 8. klasse Hvinningdalskolen

 

Kl. 13.15

13. 8. klasse Hvinningdalskolen

 

Kl. 13.15

14. 8. klasse Hvinningdalskolen

 

Kl. 13.15

15. 8. klasse Hvinningdalskolen

 

Kl. 13.15

16. 8. klasse Hvinningdalskolen

 

Kl. 13.15

17. 8. klasse Hvinningdalskolen

 

Kl. 13.15

18. 8. klasse Hvinningdalskolen

 

Kl. 13.15

19. 8. klasse Hvinningdalskolen

 

Kl. 13.15

20. 8. klasse Hvinningdalskolen

 

Kl. 13.15

 

 

 

VEJVISERE BØRN

 

 

1. Barbara Bagger

 

Kl. 12.30

2. Jan Engemand

 

Kl. 12.30

3.Per Brinch Jensen

 

Kl. 12.30

4.Johanne Nissen

 

Kl. 12.30

5.Dorethe Gamborg

 

Kl. 12.30

 

 

 

VÆSKE VED VENDEPUNKT

(Indelukket)

 

 

Ansvarlig: Birgit Haahr

 

I hjælperteltet

1.

 

Kl. 12.00

2.Lars Nielsen

 

Efter udlevering af startnumre

3.Torben Geert

 

Kl. 12.00

4.Torbens hustru

 

Kl. 12.00

5.Else Krogsgaard Knudsen

 

Kl. 12.00

6. Johanne Nissen

 

Efter børneløb

 

 

 

KAFFE/KAGE/IS-BOD

 

 

Ansvarlig: Birgit Haahr

61142498

Ved Kaffe-telt

1. Tina Thomsen

 

Kl. 12.00

2. Signe Nissen

 

Kl. 12.00

3. Robert Smed

 

Kl. 13.00

4. Charlotte Jensen

 

Kl. 13.00

5. Ebba Bech

 

Efter udlevering af startnumre

 

 

 

BAGE KAGE

 

 

Ansvarlig: Birgit Haahr

 

 

1. Gitte Jørgensen

 

 

2. Lis Grønlund

 

 

3. Birgit Haahr

 

 

4.

 

 

5.

 

 

6.

 

 

 

 

 

SAMARIT

 

I hjælpertelt

Kirsten Krabsen

 

Kl. 12.30

Hanne Lund

 

 

 

 

 

SPEAKER

 

 

Allan Vittrup

40272852

Kl. 12.00

Brian Dürr Jørgensen

50506839

Kl. 12.00

 

 

 

PRÆMIEOVERRÆKKELSE

 

 

Ansvarlig:

 

 

Hans Henrik Hansen

 

 

 

 

 

UDDELING AF LODTRÆKNINGSPRÆM.

 

Kl. 12.30

Kersti Bräuner

 

 

 

 

 

TELTE OP OG NED

 

FREDAG den 1.6.

Ansvarlig: Freddy Skovbo

 

Ved Indelukket

1. Kim Nissen

 

?

2. Preben Elkjær

 

?

3. Søren Dalgaard

 

?

 

 

 

Oprydning efter løb

 

 

Brian Moesgaard

 

 

Søren Søndergaard Thisted

 

 

 

Websponsorer




Log ind
Brugernavn

Kodeord



Har du glemt dit kodeord?
Bed om et nyt ved at klikke her.
Begivenheder
<< August 2018 >>
Ma Ti On To Fr
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
I dag: